Team Results: Girls:
- MCE 172
- OHS 143
- KND 93
- Walkerville 26
Boys:
- OHS 142
- MCE 139
- KND 98
- Pentwater 35
3200m Relay
- 2nd Girls
Onekama (Swisher, Veverica, Grommons, Matesich)
13:11
- 2nd Boys
(Callaway, Griswold, Llewellyn, Nesburg) 11:49
70m
- 1st Alex
Callaway 9.47, Ronni Brown 10.26,
- 4th Zack
Teachout 9.29
200m Hurdles
- 1st Sherece
Revolt 33.85,
- 4th Patrick
Spalding 36.16,
- 6th Derek
Rosen 38.96
200m
- 1st Ashley
Crawford 30.67,
- 5th Olivia
Bolthouse 32.97
- 2nd John
Evans 27.18,
- 3rd Aaron
Fisher 27.44
1600m relay
- Girls 2nd
5:10 (Swisher, Buckner, Brown, Salyer)
- Boys 1st
4:37 (Callaway, Matthews, Traeger, Gonyon)
400m Relay
- Girls 1st
57.61 (Callaway, Keith, Sidor, Crawford)
- Boys 1st
53.57 (Fisher, Brewer, Teachout, Evans)
Shot Put
- 1st Zack
Teachout 3810",
- 3rd Dylan
Brewer 35 _",
- 6th Shane
Traeger 30 7 _"
Long Jump
|
Individual Results: ***NEW SCHOOL RECORD 70 M Dash Alex
Callaway 9.47***
3200m Run
- 4th 3200m
Mallory Mattson 15:06
- 5th 3200m
Katherine Schmoke 15:39
- 6th 3200m
Katie Prielipp 18:34
- 1st 3200m
Shawn Gonyon 12:32
- 2nd 3200m
Jaron Llewellyn 13:10
55H
- 2nd Olivia
Bolthouse 10.64
- 5th Chelsea
Miller 11.09
- 5th Tom
Koon 11.08
- 6th Dan
Brown 11.10
- (we believe there was
an error as Patrick Spalding should have been 2nd,
and he didnt even place.)
800m relay
- Girls 1st
(Keith, Crawford, Revolt, Sidor) 2:03
- Boys 1st
(Fisher, Matthews, Traeger, Mallory) 1:56
1600m
- 5th Anna
Veverica 7:16.61
- 2nd Jaron
Llewellyn 6:04
- 6th John
Nesburg 6:34
100m
- 1st Alex
Callaway 13.40,
- 4th Ronni
Brown 14.35,
- 6th Sherece
Revolt 15.17
- 5th John
Evans 13.05
400m
- 2nd Shelby
Sidor 1:10.28,
- 5th Kailani
Buckner 1:14.96,
- 6th Lucie
Salyer 1:15.51
- 2nd Shawn
Gonyon 1:03.06,
- 6th Jake
Matthews 1:08.0
High Jump
- 1st Stacey
Keith 46",
- 3rd Chad
Mallory 48",
- 6th Patrick
Spalding 44"
- 4th Lucie
Salyer 42"
800m run
- 2nd place Kate
Matesich 3:01,
- 4th place Anja
Grommons 3:03,
- 4th place Chase
Callaway 2:41,
- 5th place Ryan Clouse
2:43.
|