RaceTab 3 by MileSplit
Registered to: Karen Leinaar, Bear Lake Schools
WMD League
Championship - 05/08/2013
Onekama HS, Onekama, MI
Varsity Womens High Jump
===========================================
Name Yr Team Mark Pts
------------------------------------------------------------
1
Naomi Mason 9 Brethren 4-08.00 10
2
Faith Moerdyk 11 Onekama 4-06.10 8
3
Emily Krause 10 Brethren 4-06.00 6
4
Jordin Wilks 12 Brethren 4-02.00 4
Varsity Mens High Jump
==========================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1
James Connolly 10 Brethren 6-01.50 10
2
Josh Riggs 9 Brethren 5-08.00 8
3
Victor Acosta 11 Brethren 5-06.20 6
4
Glen Hare 11 Big Rapids Cross 5-06.10 3
4
Jeffery Davenport 9 Baldwin Comm 5-06.10 3
6
Jared Sarinopoulos 9 Onekama 5-06.00 1
7
Michael Belinsky 9 Onekama 5-04.00
8
Jacob Morgan 11 Onekama 5-02.00
8
Jared Visger 9 Pentwater 5-02.00
Varsity Womens Shot
===================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Alysha Heck 11 Manistee Catholic 29-11.00 10
2
Stefaniak Becca 12 Mason CE 29-08.00 8
3
Hannah Harrington 11 Onekama 28-01.00 6
4
Mandy Acterhof 10 Walkerville 24-08.00 4
5
Taylor Mallison 10 Onekama 24-05.00 2
6
Cheyenne Kalfsbeek 11 Walkerville 24-02.50 1
7
Rylee Fleming 12 Brethren 23-08.00
8
Jennifer Herrema 12 Mason County E 21-10.00
9
Courtney Sorenson 10 Manistee Cath 21-06.00
10
Jheresa Lewis 10 Baldwin Comm 21-05.00
11
Shlonda Bowman 11 Baldwin Comm 21-01.00
Varsity Mens Shot Put
==================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Jason Kaminski 10 Manistee Catholic 40-06.00 10
2
Jimmy Appledorn 11 Mason County E 40-04.50 8
3
Paul Ruelle 11 Big Rapids CA 39-10.00 6
4
John Curtin 12 Onekama 38-09.00 4
5
John Grocholski 11 Brethren 37-05.50 2
6
James Connolly 10 Brethren 37-02.50 1
7
Garret Bond 11 Walkerville 35-05.50
8
Josh Metiva 12 Onekama 33-02.00
9
Cody Smith 10 Mason County E 33-0.50
10
Josh McPherson 10 Onekama 31-11.00
11
Joel Englebrecht 9 Mason County E 30-11.00
12
Alejandro Berumen 11 Walkerville 30-09.00
13
Mark Vanderzanden 12 Pentwater 30-01.00
14
Alex Marsh 12 Brethren 29-02.00
15
Maleke Palmer 9 Baldwin Comm 28-09.00
16
jared Visger 9 Pentwater 28-03.00
17
Thomas Brummeler -4 Big Rapids Cross 27-07.00
18
Kyle Clayton 10 Big Rapids Cross 27-00.00
19
Reno Wilcox 9 Baldwin Comm 26-10.00
Varsity Womens Discus
=================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Hannah Harrington 11 Onekama 84-01 10
2
Stefaniak Becca 12 Mason County E 80-00 8
3
Taylor Mallison 10 Onekama 75-04 6
4
Finja Petersen 11 Walkerville 71-05 4
5
Bernice Cloutier 10 Baldwin Comm 66-04 2
6
Rylee Fleming 12 Brethren 61-01 1
7
Jennifer Herrema 12 Mason County E 58-03
8
Miranda Roberts 10 Baldwin Comm 53-05
9
Mandy Acterhof 10 Walkerville 52-05
10
Cheyenne Kalfsbeek 11 Walkerville 52-04
11
Jennifer Fauz 9 Onekama 48-07
Varsity Mens Discus
================================================
Name Yr Team Mark Pts
----------------------------------------------------------------
1
Jimmy Appledorn 11 Mason County E. 110-09 10
2
John Grocholski 11 Brethren 107-05 8
3
Josh Metiva 12 Onekama 105-02 6
4
Garret Bond 11 Walkerville 102-07 4
5
Andon Ware 12 Baldwin Comm 102-04 2
6
James Connolly 10 Brethren 98-04 1
7
Josh McPherson 10 Onekama 90-02
8
Thomas Brummeler -4 Big Rapids C. 86-09
9
Blake Johsnson 11 Pentwater 86-05
10
Paul Ruelle 11 Big Rapids Crossroad 85-08
11
Mark Vanderzanden 12 Pentwater 83-02
12
Cody Smith 10 Mason County E. 82-01
13
John Curtin 12 Onekama 81-07
14
Kody Karash 12 Brethren 73-04
15
Joel Englebrecht 9 Mason County E. 68-10
16
Kyle Clayton 10 Big Rapids Crossroad 58-09
Varsity Womens Pole Vault
================================================
Name Yr Team Mark Pts
-------------------------------------------------------------
1
Kendra Curtice 9 Onekama 6-00.00 10
2
Lily Heitz 10 Mason County E. 5-06.00 8
Varsity Mens Pole Vault
===================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Hunter Hofmann 10 Mason County E. 11-06.00 10
2
Randy Pienta 9 Onekama 11-00.00 8
3
August Sivec 11 Brethren 9-00.00 6
4
Josh Davis 11 Onekama 8-06.00 4
Varsity Womens Long Jump
====================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
------------------------------------------------------------------
1
Nisha Collins 11 Onekama 14-08.00 NWI 10
2
Mia Hogan 9 Manistee Cath. 14-00.00 NWI 8
3
Makala George 9 Baldwin Comm 13-10.00 NWI 6
4
Sophie Nyberg 9 Pentwater 12-10.00 NWI 4
5
Anna Buswinka 10 Manistee Cath. 12-06.00 NWI 2
6
Jodie Janowiak 9 Manistee Cath. 12-05.10 NWI 1
7
Naomi Mason 9 Brethren 12-05.00 NWI
8
Chloe Janssen 9 Brethren 11-05.50 NWI
9
Brittney Grant 11 Baldwin Comm 11-05.10 NWI
10
Jennifer Fauz 9 Onekama 11-05.00 NWI
11
Megan Gilman 9 Onekama 11-03.50 NWI
12
Sheldin Wilks 9 Brethren 10-06.00 NWI
13
Hannah Sprik 10 Big Rapids Crossroad 9-04.00
Varsity Mens Long Jump
==================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------
1
James Connolly 10 Brethren 19-01.10 NWI 10
2
Kiree Rollins 10 Baldwin Comm 19-01.00 NWI 8
3
Brad Maier 11 Brethren 18-03.00 NWI 6
4
Seth Harrington 11 Onekama 17-10.00 NWI 4
5
Jonas LaMont 9 Onekama 17-07.50 NWI 2
6
Josh Riggs 9 Brethren 17-01.00 NWI 1
7
Randy Pienta 9 Onekama 16-07.00 NWI
8
Demetrius Kane 9 Baldwin Comm 15-05.50 NWI
9
Birkamal Singh 10 Mason County E. 15-03.50 NWI
10
Chris Rand 9 Big Rapids Cross. 15-01.50 NWI
11
Michael Naughton 10 Pentwater 12-05.50 NWI
Varsity Womens 4x800 Relay
==============================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1
Onekama A 11:02.39 10
1) McKaya Groenwald 2) Faith Moerdyk
3) Taylor Anderson 4) Kelly Babcock
2
Mason County Eastern A 13:07.73 8
1) Lily Heitz 2) Ryann Oomen
3) Jennifer Herrema4) Stefaniak Becca
3
Walkerville A 13:08.60 6
1) Melanie Drum 2) Stacie Talsma
3) Brenda Diaz 4) Finja Petersen
4
Brethren A 13:48.43 4
1) Haley Tighe 2) Aspen Robak
3) Naomi Mason 4) Chloe Janssen
Varsity Mens 4x800 Relay
=============================================
Team Time Pts
----------------------------------------------------------
1
Onekama A 9:14.29 10
1) John Schoedel 2) Shane Peterson
3) Jordan Anderson 4) John Girven
2
Brethren A 9:59.32 8
1) Abner Lopez 2) Josh Riggs
3) Victor Acosta 4) Joe Riggs
3
Mason County Eastern A 10:18.92 6
1) Jimmy Appledorn 2) Birkamal Singh
3) Hunter Hofmann 4) Joel Englebrecht
Varsity Womens 100m Hurdles
=====================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1
Emily Krause 10 Brethren 17.50 NWI 2 10
2
Meredith Hengy 10 Onekama 17.59 NWI 2 8
3
Sam Goltz 10 Big Rapids C. 20.64 NWI 2 6
4
Lauren McCumber 9 Mason County E. 20.67 NWI 2 4
5
Vallory McClellan 12 Pentwater 20.71 NWI 1 2
6
Hannah Sprik 10 Big Rapids C, 21.18 NWI 2 1
Varsity Mens 110m Hurdles
===================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Brent Swain 10 Mason County E. 17.88 NWI 2 10
2
Michael Belinsky 9 Onekama 18.50 NWI 2 8
3
Glen Hare 11 Big Rapids C. 18.92 NWI 2 6
4
Jacob Morgan 11 Onekama 20.21 NWI 1 4
5
Dylan Heberling 11 Brethren 20.64 NWI 2 2
6
Jacob Emick Free 9 Pentwater 21.28 NWI 1 1
Varsity Womens 100 Meters
==================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-------------------------------------------------------------------
1
Alyson Fink 10 Onekama 13.19 NWI 2 10
2
Mia Sacksteder 10 Brethren 13.32 NWI 2 8
3
Mia Hogan 9 Manistee Catholic 13.54 NWI 2 6
4
Jodie Janowiak 9 Manistee Catholic 13.74 NWI 2 4
5
Nisha Collins 11 Onekama 14.03 NWI 2 2
6
Makala George 9 Baldwin Comm 14.18 NWI 1 1
7
Alysha Heck 11 Manistee Catholic 14.52 NWI 2
8
Brittney Grant 11 Baldwin Comm 15.17 NWI 1
9
Aspen Robak 9 Brethren 15.49 NWI 1
10
Lily Heitz 10 Mason County E. 15.59 NWI
1
11
Bernice Cloutier 10 Baldwin Comm 16.05 NWI 1
Varsity Mens 100 Meters
====================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
------------------------------------------------------------------
1
Andon Ware 12 Baldwin Comm 11.05 NWI 3 10
2
Nick Streeter 12 Onekama 11.35 NWI 3 8
3
Justin Solis 11 Onekama 11.56 NWI 3 6
4
Gerardo Barrios 11 Walkerville 11.68 NWI 3 4
5
Andy Duddles 10 Big Rapids C. 11.70 NWI 3 2
6
Alex Carter 11 Manistee Catholic11.78 NWI 3 1
7
Demetrius Kane 9 Baldwin Comm 12.49 NWI 1
8
Blake Johsnson 11 Pentwater 12.81 NWI 1
9
Jordan Coe 10 Onekama 13.11 NWI 2
10
Dayton Gibson -4 Pentwater 13.17 NWI 1
11
Jason Kaminski 10 Manistee Catholic 13.55 NWI 2
12 Maurice Orr 10 Brethren 13.95 NWI 2
13
Zach Fairbanks 12 Brethren 14.23 NWI 2
14
Chris Rand 9 Big Rapids Cross. 14.45 NWI 2
15
Jesse Holden 9 Brethren 14.85 NWI 1
Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)
=================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
---------------------------------------------------------------------
1
Onekama 179 0 99 21 30 29 0
2
Brethren 96 0 3 10 24 59 0
3
Mason County East 72 0 10 20 14 28 0
4
Big Rapids Cross Aca 59 0 32 10 8 9 0
5
Baldwin Comm 53 0 21 0 19 13 0
6
Manistee Catholic 23 0 3 0 10 10 0
7
Walkerville 18 0 10 0 4 4 0
8
Pentwater 10 0 5 1 4 0
Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)
============================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
-----------------------------------------------------------
1 Onekama 207 0 99 16 40 52 0
2
Brethren 81 0 20 20 20 21 0
3
Manistee Catholic 60 0 25 0 14 21 0
4
Mason County East 50 0 8 4 14 24 0
5
Walkerville 37 0 4 6 18 9 0
6
Pentwater 31 0 21 6 0 4 0
7
Baldwin Comm 22 0 8 0 6 8 0
8
Big Rapids Cross Aca 7 0 0 7 0 0 0
Conference Meet page 1
|
Varsity Womens 4x200 Relay
===================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1
Onekama A 1:56.65 10
1) Alycia Peterson 2) Alyson Fink
3) Meredith Hengy 4) Nisha Collins
2
Brethren A 2:03.93 8
1) Hayley Wade 2) Emily Krause
3) Mia Sacksteder 4) Rylee Fleming
3
Manistee Catholic A 2:09.00 6
1) Ashlyn Jansma 2) Haley Doyle
3) Sydney Arendt 4) Jenny Pieczynski
4
Walkerville A 2:35.94 4
1) Melanie Drum 2) Stacie Talsma
3) Mandy Acterhof 4) Finja Petersen
Varsity Mens 4x200 Relay
==================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1
Onekama A 1:38.41 10
1) Reilly Merrill 2) Jordan Coe
3) Justin Solis 4) Nick Streeter
2
Baldwin Comm A 1:42.79 8
1) Andon Ware 2) Kiree Rollins
3) Jeffery Davenport 4) Demetrius Kane
3
Brethren A 1:47.17 6
1) Zach Fairbanks 2) Brad Maier
3) Lucas Richardson 4) Maurice Orr
4
Walkerville A 1:47.97 4
1) Sam Sweet 2) Gerardo Barrios
3) Austin Perry 4) Ignacio Sabate
Varsity Womens 1600 Meters
=================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Keena Gilbert 10 Onekama 6:07.00 10
2
Kelly Babcock 11 Onekama 6:08.34 8
3
Vallory McClellan 12 Pentwater 6:37.93 6
4
Chloe Janssen 9 Brethren 6:54.16 4
5
Sophie Nyberg 9 Pentwater 7:14.18 2
6
Verily McClellan -4 Pentwater 7:46.58 1
7
Haley Tighe 12 Brethren 8:05.31
8
Aspen Robak 9 Brethren 8:17.67
Varsity Mens 1600 Meters
=================================================
Name Yr Team Time Pts
----------------------------------------------------------------
1
John Girven 11 Onekama 4:53.91 10
2
Jordan Anderson 9 Onekama 5:02.49 8
3
John Schoedel 11 Onekama 5:05.24 6
4
Mark Brandly 11 Big Rapids C.
5:17.16 4
5
Joe Riggs 12 Brethren 5:20.75
2
6
Gabe McClellan 9 Pentwater 5:23.09 1
7
Michael Naughton 10 Pentwater 5:52.89
8
Jesse Holden 9 Brethren 6:43.18
Varsity Womens 4x100 Relay
==============================================
Team Time
Pts
------------------------------------------------------------
1
Onekama A 53.47 10
1) Alycia Peterson 2) Alyson Fink
3) Meredith Hengy 4) Nisha Collins
2
Manistee Catholic A 56.79 8
1) Jodie Janowiak 2) Alysha Heck
3) Mia Hogan 4) Ashlyn Jansma
3
Baldwin Comm A 57.79 6
1) Brittney Grant 2) Miranda Roberts
3) Makala George 4) Jheresa Lewis
4
Walkerville A 1:11.38 4
1) Melanie Drum 2) Brenda Diaz
3) Mandy Acterhof 4) Cheyenne Kalfsbeek
Varsity Mens 4x100 Relay
===============================================
Team Time H# Pts
------------------------------------------------------------
1
Baldwin Comm A 47.52 2 10
1) Andon Ware 2) Kiree Rollins
3) Jeffery Davenport 4) Demetrius Kane
2
Manistee Catholic A 48.81 2 8
1) Jason Kaminski 2) Alex Carter
3) Chris Buswinka 4) Justin Feliczak
3
Brethren A 50.35 2 6
1) Zach Fairbanks 2) Abner Lopez
3) Brad Maier 4) Lucas Richardson
4
Pentwater A 52.69 1 4
1) Jacob Emick Free 2) Blake Johsnson
3) Gabe McClellan 4) Dayton Gibson
5
Mason County Eastern A 53.19 1 2
1) Birkamal Singh 2) Cody Smith
3) Hunter Hofmann 4) Joel Englebrecht
Varsity Womens 400 Meters
=================================================== Name
Yr Team Time H# Pts
------------------------------------------------------------------
1
Taylor Anderson 12 Onekama 1:08.09 3 10
2
Ryann Oomen 10 Mason County E. 1:11.02 3 8
3
Haley Doyle 12 Manistee Catholic 1:11.61 3 6
4
Anna Buswinka 10 Manistee Catholic 1:13.00 3 4
5
Finja Petersen 11 Walkerville 1:13.95 3 2
6
Kendra Curtice 9 Onekama 1:14.03 3 1
7
Jordin Wilks 12
Brethren
1:16.46 2
8
Nicole Mooney 9 Baldwin Comm 1:17.46 2
9
Jheresa Lewis 10 Baldwin Comm 1:18.09 1
10
Megan Gilman 9 Onekama 1:18.48 2
11
Haley Tighe 12 Brethren 1:21.91 2
12
Aspen Robak 9 Brethren 1:23.41 2
13
Courtney Sorenson 10 Manistee Catholic 1:28.13 1
Varsity Mens 400 Meters
====================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1
Andy Duddles 10 Big Rapids Cross. 52.72 3 10
2
Reilly Merrill 11 Onekama 54.87 3 8
3
Paul Hayes 9 Onekama 55.85 3 6
4
Hunter Hofmann 10 Mason County E. 57.38
3 4
5
Justin Feliczak 10 Manistee Catholic 58.44 2 2
6
Josh Ide 10 Onekama 58.53
2 1
7
Jeremy Bigalke 11 Manistee Catholic 58.97 2
8
Austin McIntire 9 Brethren 59.43 3
9
Adam Curtis 9 Big Rapids Cross. 1:00.82 2
10
Robert Beebe 12 Baldwin Comm 1:02.15 1
11
jared Visger 9 Pentwater 1:03.45 1
12
Temi Fadayomi 9 Big Rapids Cross. 1:03.98 2
13
Alec Wroblewski 10 Baldwin Comm 1:05.31 2
14
Chance Sherretz-Hayes 11 Baldwin Comm 1:07.22 1
15
Aza T 12 Pentwater 1:13.42 1
Varsity Womens 300m Hurdles
==================================================
Name Yr Team Time H# Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Emily Krause 10 Brethren 49.84 2 10
2
Meredith Hengy 10 Onekama 53.24 2 8
3
Melanie Drum 10 Walkerville 1:03.70 2 6
4
Verily McClellan -4 Pentwater 1:09.25 1 4
Varsity Mens 300m Hurdles
==================================================
Name Yr Team Time H# Pts
------------------------------------------------------------------
1
Brent Swain 10 Mason County E. 44.63 2 10
2
Michael Belinsky 9 Onekama 46.14 2 8
3
Lucas Richardson 11 Brethren 47.79 2 6
4
Glen Hare 11 Big Rapids Crossroad 47.92 2 4
5
Dylan Heberling 11 Brethren 50.12 1 2
6
Seth Harrington 11 Onekama 50.69 2 1
7
David Gillespie 11 Onekama
51.89 2
8
Abner Lopez 12 Brethren 52.00 1
9
Jacob Emick Free 9 Pentwater 56.04 1
10
Amador Estrada 10 Walkerville 1:04.33 1
Varsity Womens 800 Meters
=================================================
Name Yr Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1
Faith Moerdyk 11 Onekama 2:44.51 10
2
McKaya Groenwald 10 Onekama 2:48.79 8
3
Taylor Anderson 12 Onekama 2:50.96 6
4
Jheresa Lewis 10 Baldwin Comm 2:58.49 4
5
Stacie Talsma 10 Walkerville 3:03.97 2
6
Nicole Mooney 9 Baldwin Comm 3:04.65 1
7
Ashlyn Jansma 12 Manistee Catholic 3:09.69
8
Jenny Pieczynski 10 Manistee Catholic 3:09.92
9
Naomi Mason 9 Brethren 3:19.45
10
Sheldin Wilks 9 Brethren 3:22.22
11
Sydney Arendt -4 Manistee Catholic 3:26.67
Varsity Mens 800 Meters
==================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Shane Peterson 11 Onekama 2:10.71 10
2
Mark Brandly 11 Big Rapids C. 2:12.45 8
3
Will Martin 12 Mason County E. 2:14.67 6
4
Josh Davis 11 Onekama 2:15.95 4
5
Sam Sweet 11 Walkerville 2:18.95 2
6
Victor Acosta 11 Brethren 2:19.16 1
7
Leo Partida 12 Big Rapids C. 2:34.44
8
Robert Beebe 12 Baldwin Comm 2:39.00
9
Jeremy Bigalke 11 Manistee Catholic 2:43.29
10
Haman Cross 11 Baldwin Comm 2:46.23
11
Aza T 12 Pentwater 2:52.37
Varsity Womens 200 Meters
==================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Alycia Peterson 10 Onekama 27.35 NWI 2 10
2
Mia Sacksteder 10 Brethren 27.36 NWI 2 8
3
Alyson Fink 10 Onekama 28.47 NWI 2 6
4
Jodie Janowiak 9 Manistee Cath. 29.55 NWI 2 4
5
Makala George 9 Baldwin Comm 31.08 NWI 1 2
6
Alysha Heck 11 Manistee Cath. 31.27 NWI 2 1
7
Sam Goltz 10 Big Rapids Cross. 36.01 NWI 1
Varsity Mens 200 Meters
===================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Andon Ware 12 Baldwin Comm 23.54 NWI 4 10
2
Andy Duddles 10 Big Rapids C. 23.94 NWI 4 8
3
Justin Solis 11 Onekama 24.22 NWI 4 6
4
Gerardo Barrios 11 Walkerville 24.84 NWI 1 4
5
Jordan Coe 10 Onekama 25.08 NWI 4 2
6
Demetrius Kane 9 Baldwin Comm 25.89 NWI 2 1
7
Blake Johsnson 11 Pentwater 26.05 NWI 2
8
Justin Feliczak 10 Manistee Catholic 26.28 NWI 4
9
Jason Kaminski 10 Manistee Catholic 26.35 NWI 3
10
Dayton Gibson -4 Pentwater 26.73 NWI 3
11
Maurice Orr 10 Brethren 27.09 NWI 2
12
Zach Fairbanks 12 Brethren 27.73 NWI 3
13
Ignacio Sabate 11 Walkerville 27.95 NWI 1
14
James Wu -4 Big Rapids Cross. 28.46 NWI
2
15
Chris Rand 9 Big Rapids Crossroad 28.68 NWI 3
16
James Nystrom -4 Big Rapids Cross. 30.35 NWI 2
Varsity Womens 3200 Meters
=================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1
Faith Moerdyk 11 Onekama 14:06.97 10
2
Keena Gilbert 10 Onekama 14:07.39 8
3
Vallory McClellan 12 Pentwater 15:04.55 6
4
Sophie Nyberg 9 Pentwater 16:35.62 4
5
Verily McClellan -4 Pentwater 16:51.12 2
Varsity Mens 3200 Meters
==============================================
Name Yr Team Time Pts
-------------------------------------------------------------
1
John Girven 11 Onekama 10:44.57 10
2
Jordan Anderson 9 Onekama 10:58.94 8
3
John Schoedel 11 Onekama 11:39.67 6
4
Ethane Lambson 9 Pentwater 13:28.02 4
Varsity Womens 4x400 Relay
==============================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1
Onekama A 4:40.40 10
1) Alycia Peterson 2) McKaya Groenwald
3) Taylor Anderson 4) Kelly Babcock
2
Brethren A 5:01.09 8
1) Jordin Wilks 2) Mia Sacksteder
3) Sheldin Wilks 4) Chloe Janssen
3
Mason County Eastern A 5:06.75 6
1) Lily Heitz 2) Jennifer Herrema
3) Stefaniak Becca 4) Lauren McCumber
4
Walkerville A 5:28.66 4
1) Melanie Drum 2) Stacie Talsma
3) Brenda Diaz 4) Finja Petersen
Varsity Mens 4x400 Relay
===========================================
Team Time Pts
--------------------------------------------------------
1
Onekama A 3:46.42 10
1) Michael Belinsky 2) Shane Peterson
3) Paul Hayes 4) Reilly
Merrill
2
Big Rapids Cross Academy A 3:50.38 8
1) Rene Pivanti
3 Mason County Eastern A 3:58.81 6
1) Will Martin 2) Birkamal Singh
3) Cody Smith 4) Joel Englebrecht
4
Brethren A 3:59.83 4
1) Josh Riggs 2) Victor Acosta
3) Austin McIntire 4) Joe Riggs
5
Manistee Catholic A 4:04.99 2
6
Baldwin Comm A 4:35.47 1
1) Alec Wroblewski 2) Chance Sherretz-Hayes
3) Haman Cross 4)
Reno Wilcox
7
Pentwater A 4:41.10
1) Mark Vanderzanden 2) Michael Naughton
3) Ethane Lambson 4)
Gabe McClellan |