Boys Team Scores
- OHS-185.66
- Brethren-133
- MCE-95
- Baldwin-72
- Walkerville-8.33
- Pentwater-8
Boys Individual
Scores
- Pole Vault:
1st - Ryan Brown, 120 2nd
Jordan Wilson, 106"
- Shot Put:
2nd- Chris Smith, 413"
- Discus:
3rd- Smith, 1135", 4th Mike
Coryell, 1114"
- Long Jump:
2nd- Dustin Thomas, 193"
- High Jump:
1st- Thomas, 59" (tied
w/Martin of MCE), 6th Tim Veverica,
Anthony Reedy tied (also Payne of Walkerville),
50"
- 3200 Relay:
2nd Luke Allen, Josh Groenwald,
NickBradford, Jordan Wilson, 9:39
- 110 High
Hurdles: 1st Brown,
17.03, 2nd- Jordan Maxey, 17.17, 4th
Taylor Fraly, 18.44
- 100 m Run:
2nd Thomas, 11.95 5th
- Anthony Reedy, 12.13
- 800 m. Relay:
1st- Nate Milarch, Taylor Fraly, Eric
Maddux, Dustin Thomas, 1:37.32
- 1600m Run:
1st- Luke Allen, 4:44
- 400m Run:
4th Nate Milarch, 55.67 5th
Eric Maddux, 57.51
- 400m relay:
1st Nate Milarch, Eric Maddux, Anthony
Reedy, Jordan Maxey ,47.12
- 300 Hurdles:
1st-Brown, 43.83, 3rd Fraly,
45.54 5th Maxey, 48.56
- 800 m Run:
1st -Allen, 2:01.6 5th Nick
Bradford, 2:35
- 200m run:
4thReedy, 25.05
- 3200m run:
3rd Josh Groenwald, 10:58
- 1600 m Relay:
1st- Luke Allen, Nate Milarch, Ryan
Brown, Eric Maddux 3:40
|
Girls Team Scores
- OHS 159
Conference Champs
- MCE 155
- Baldwin 88
- Brethren 67
- Walkerville
35
- Pentwater 6
Girls Individual
Scores
- Polevault- 1st.
M. Herkelrath--8'0"; 3rd. K.
Acker--7'0"; **6th. S. Eipperle**--5'6"
- Long Jump- 1st.
S. Keith--15; **C. Howard- 12'71/2
- Shot Put--; **K.
Seivert-- 19'2; **R. Landa-- 17'4 1/2; **J.
Rick-- 19'2
- Discus- 1st. M.
Bradford-- 92'4"; **C. Hayes- 52'1; **K.
Seivert--43'0
- High Jump-4th.
A. Cole--4'
- 3200m Relay--1.
11:42 Sam, Jade W., Ashley, Carmen Hayes
- 110H Hurdles-
**1. R. Maidens--18.44**; **2. K.
Acker--19.21**
- 100 Dash-- 4th.
M. Herkelrath--13.99; *S. Eipperle- 15.7
- 800m Relay-- 4.
2:06 Marlee, Jade W., Stephanie, Jade B.
- 1600m run--
2nd. M. Bradford--6:00.09; 4th. R.
Maidens--6:12.9; 5th. A. Zupin--6:15.60
- 400m
Relay--**3.) 56.14**, Marlee, Alyssa,
Stephanie, Kelsey
- 400m Run-- 2nd.
S. Mitchell--1:06.87; **A. Cole- 1:27; C.
Howard-1:11
- 300m Hurdles--
1st. R. Maidens-- 53.75; **2. K.
Acker--56.63**; 5th. S. Eipperle--1:01.95
- 800m Run--1st.
M. Bradford--2:43.65; 3rd. J. Wethy--2:47.95;
6th. S. Mitchell--2:54
- 200m Dash- **S.
Acker--31.4; C. Hayes--32.9; C. Howard--32.3
- 3200m Run-- **3. R.
Maidens**--13.51; **6. A. Zupin--**14.58
- 1600m Relay--1.
4:40.8. Mary, Sam, Jade W.,Ashley
|